POTŘEBUJETE PRACOVNÍKY?

Anebo volejte 222 264 849

Dejte nám o sobě vědět
a pošlete nám svůj životopis.

Chcete pracovat?

Více informací o volných
pracovních nabídkách se dozvíte na:

Brigady.info

5 KROKŮ, SE KTERÝMI SE STANE VAŠE VYSNĚNÁ PRÁCE SKUTEČNOSTÍ

Pracovat na sobě ve volném čase

Nepředvídatelné situace v našich životech nám sem tam naservírují množství volného času nazbyt. Může to souviset se změnou životního stylu, důchod, nové zaměstnání, starání se o děti, škola, atd. Vyplňování volného času užitečnými aktivitami zvyšuje kreativnost, energii, nadšení a také přináší vnitřní uspokojení. Produktivita pomáhá řešit problém s neschopností uvolnit se, která často souvisí právě s nicneděláním. Kromě toho dáváte takovými aktivitami najevo, že jste plnohodnotná lidská bytost schopná uchopit svůj život pevně do vlastních rukou.

Zkuste si vytvořit plán produktivního využívání času.

Může vypadat například takto:

 • Které z mých aktivit mě nikam neposouvají? Zredukovat je na minimum.
 • Každý den se naučím novou věc / část z něčeho, co mě zajímá.
 • Přehodnotím používané média.
 • Začnu se věnovat koníčkům. Z vaření a prací kolem domu udělám hru, ne povinnost.
 • Budu více komunikovat s lidmi, nebudu se jim vyhýbat.
 • Strávím více času se svými domácími mazlíčky.
 • Zvážím dobrovolnou práci.

Kontakty z oblasti

Nezdráhejte se více sbližovat s lidmi. Čím hlubší máte s nimi vztah, tím ochotněji vám budou pomáhat. Většina z nás má taktiku nahrabat si co nejvíce kontaktů na sociálních sítích v domnění, že budou takto určitě za vodou. Hloupost. Čím užší a osobnější je vaše pouto s druhým člověkem, tím je hodnotnější. Naučte se jak pracovat se sociální pracovní sítí LinkedIn.

Namísto "sbírání" nekonečných kontaktů se věnujte těm, které znáte. Kdo jsou? Co je zajímá? Co studovali? Kde pracovali? Znáte jejich rodinu? Víte, kde vůbec bydlí? Takovou jednoduchou zvědavostí si snadno vybudujete s člověkem hodnotný a užitečný vztah pro vás oba.

Pokud hned teď vezmete telefon a takové osobě zavoláte, dá vám nějakou pozitivní odezvu? Pokud ne, nejste si blízký a nemáte s ním vybudován hlubší vztah. Je jen dalším číslem ve vaší databázi.

 

Free přednášky

Vyhledávejte a nasávejte všechny možné informace z oblasti, o kterou máte zájem. Pokud konkrétní firma poskytuje nějaké přednášky, nemůžete na nich chybět. Existují společnosti, které na různých akcích / kurzech / přednáškách prezentují své fungování. Považujte každou účast na takových aktivitách za výrazný krok na cestě za vaší vysněnou prací.

 

Překonat strach

Je velmi důležité si uvědomit, že vždy je nějaká šance selhat v čemkoli, co děláme. Pokud se této šanci naučíte čelit a fungovat s ní, výrazně vás to posílí na vaší cestě životem.

 

Přečtěte si pár rad, jak zredukovat strach z neúspěchu:

 • Analyzujte všechny možné závěry. Množství lidí pociťuje strach z neúspěchu, protože se bojí neznámého. Odstraňte tento strach analýzou všech možných závěrů vašich rozhodnutí.
 • Naučte se uvažovat pozitivně. Pozitivní myšlení je neuvěřitelně mocná zbraň proti nízkému sebevědomí.
 • Uvažte nejhorší možný scénář. V některých případech může mít nejhorší možný scénář destruktivní následky a je tedy naprosto přirozené mít z něj strach. Jindy však tento závěr nemusí být vlastně až tak špatný a toto zjištění vám může pomoci.
 • Zadní vrátka. Nezapomínejte si vždy vytvořit plán B. Pokud něco skončí špatně, zadní vrátka vám dodají odvahu a umožní vám dosáhnout pokroku.

 

Neodcházejte hned po prvním dni

Někdy se vyplatí setrvat v nové práci o trochu delší dobu, "i když vám už od začátku leze něco krkem". Můžete objevit nová fakta / benefity, o kterých jste nevěděli, a které vám budou stát za setrvání.

comments powered by Disqus

Nejnovější články

NENÁVIDÍTE SVOJI PRÁCI? TOTO JSOU VAŠE MOŽNOSTI

Zajímala by mě statistika, kolik Čechů je konstantně spokojených ve svém zaměstnání. Kdoví. S určitostí však můžeme tvrdit, že občasnou nechuť, nenávist a odpor ke své práci pociťuje každý, bez ohledu na to, zda pracuje na stavbě, v kanceláří nebo ve vědeckém ústavu. Jak ale řešit situaci, když jsem dlouhodobě nespokojený se vším, co mě konfrontuj… více

PENÍZE A ŠTĚSTÍ: DO JAKÉ MÍRY SPOLU SOUVISÍ?

Kolik peněz stojí štěstí? Odpovědi na tuto otázku se napříč naší malou zemí liší. Někdo je šťastný, když vydělává v průměru alespoň 12.000 – 16.000 Kč / měsíčně, jiný zase, má-li peníze na nájem, aby se nemusel nastěhovat zpět k rodičům. Pozitivní psychologie říká, že štěstí se rodí už v momentě, kdy má člověk pokryty všechny základní potřeby jako … více

Nejčtenější články

ARE YOU READY NA PRACOVNÍ POHOVOR V ANGLIČTINĚ?

  Abyste úspěšně demonstrovali způsobilost pro pracovní pozici, je nutné se předem kvalitně připravit. Žádný strach, nejedná se o nic nezvládnutelného. Existuje pár často kladených anglických otázek, které vám personalista s největší pravděpodobností položí na pracovním pohovoru. Na tyto otázky si připravíte stručné, ale adekvátní odpovědi tak, … více

HLEDÁTE PRÁCI NEBO BRIGÁDU?

Způsobů, jak se v dnešní době dá hledat práce, je hned několik. Když jsem já před několika lety hledala své první zaměstnání, věřte nebo ne, slovo „internet“ bylo v té době něco tak neobvyklého jako sníh v létě… :-) více

BRIGÁDA PŘES INTERNET? VYHNĚTE SE PODVODNÍKŮM!

  I vám už někdy reklamní poutač tahal medové řeči až pod nos? Nabízená práce / brigáda na internetu byla právě ve vašem oboru (jupí!), výška mzdy o něco vyšší než průměrná (paráda!) a navíc můžete pracovat z domova (juchuchu!). Při opětovném čtení reklamy jste však zjistili, že něco není v pořádku. Text možná vzkvétal gramatickými chybami nebo … více

Copyright©2012 for PROPLUSCO by visibility