POTŘEBUJETE PRACOVNÍKY?

Anebo volejte 222 264 849

Dejte nám o sobě vědět
a pošlete nám svůj životopis.

Chcete pracovat?

Více informací o volných
pracovních nabídkách se dozvíte na:

Brigady.info

ARE YOU READY NA PRACOVNÍ POHOVOR V ANGLIČTINĚ?

aj

 

Abyste úspěšně demonstrovali způsobilost pro pracovní pozici, je nutné se předem kvalitně připravit. Žádný strach, nejedná se o nic nezvládnutelného. Existuje pár často kladených anglických otázek, které vám personalista s největší pravděpodobností položí na pracovním pohovoru. Na tyto otázky si připravíte stručné, ale adekvátní odpovědi tak, aby byly vhodné pro konkrétní společnost a jejich požadavky. Nezapomeňte si připravit pádné důvody, proč právě vy jste nejvhodnějším kandidátem. Důkladná příprava, pozitivně naladění a zdravé sebevědomí jsou klíčové pro úspěšný pracovní pohovor v anglickém jazyce.

Can you tell me something about yourself? (Můžete mi o sobě něco povědět?)

V této otázce po vás chtějí, abyste svými slovy promluvili o vaší minulosti, zkušenostech, zaměstnáních, postojích. Odpovídejte stručně a jasně. Nemluvte o svých zálibách a o tom, co máte a nemáte rádi.

Odpověď: „Well, my name is Richard Bachratý. I am a mechatronic engineer with a degree in engineering. My qualifications include fifteen years of experience in international and homeland corporates. My experience also includes knowledge of management of companies and leadership. I would like to discuss how I can bring these skills and experience to your company.”

What are your strengths? (Jaké jsou vaše silné stránky?)

Své silné a slabé stránky jste pravděpodobně již shrnuli ve svém životopise nebo motivačním dopise. Při odpovědi na tuto otázku se snažte nebýt příliš namyšlený. Nezapomínejte na nejdůležitější - skromnost.

Odpověď: “I have an extremely strong work ethic. I don't want to just meet deadlines. I want to get the work done as well as I can and as efficiently as possible. I truly stand behind my projects and feel responsible for the duties in my working area. I always try to find a way to simplify processes and get the greatest outcome from each effort.”

What are your weaknesses? (Jaké jsou vaše slabé stránky?)

Každý máme nedostatky. Umění správné odpovědi na tuto otázku spočívá v tom, že si chybu přiznáte a zároveň dodáte, že se ji snažíte odstranit. Určitě neodpovídejte známým klišé: "Jsem workoholik."

Odpověď: "I pay close attention to details which does result in a higher quality of work and saves additional time down the road, though it does take more time up front and sometimes overtime."

What is the biggest mistake you have ever made? (Jaké největší chyby jste se dopustili?)

Ani v tomto případě se nebojte přiznat chyby z minulosti. Přesto je při vhodné odpovědi nutné se držet určitých směrnic. Za prvé vždy vzpomeňte, že jste své nedostatky identifikovali a poučili jste se z nich. Za druhé objasněte na příkladu z minulosti, v nejlepším případě ve velmi dávné minulosti, abyste vinu z incidentu svedli na mládežnickou pošetilostí. Personalista nabude dojmu, že stejné chyby se jako dospělý a zkušený člověk nedopustíte.

Odpověď 1.:  If I had a time machines I would go back to University and taken a degree in Information Technology rather than Psychology.

Odpověď 2.:  I stayed too many years in a job that was stable but didn't offer me enough challenges or opportunities for growth.

What are your career goals and where do you see yourself five years from now? (Jaké máte pracovní cíle a kde se vidíte za 5 let?)

Při této otázce se soustřeďte na dosažitelné cíle a na to, co děláte proto, abyste je dosáhli.

Odpověď:  “Within 5 years, I would like to become the very best mechanic your company has on staff. I want to work toward becoming the expert that others rely on. Hopefully, this will allow me to take on greater responsibilities with the company if the opportunity arises. I am also working towards additional certifications in the field to enhance my career potential.”

Fráze, které se musíte naučit před pracovním pohovorem! graduated from … University (College) in … - Vystudoval jsem… Univerzitu (Vysokou školu) v…

Handle stress easily – Zvládám stresové situace

Good at multitasking – Dobrý ve vykonávání vícero úloh naráz

I have … years’ experience in the field – Mám…několikaleté zkušenosti v oboru

I want to further my career in... –  Chci budovat kariéru v oblasti…

I want to take on more responsibility – Chtěl bych mít větší zodpovědnost

My salary expectations are in line with my qualifications and education – Moje požadované finanční ohodnocení se shoduje s mojí klasifikací a vzděláním

I’m self-motivated – Dokážu se motivovat

I’m very attentive to detail – Jsem citlivý na detail

I’ve been speaking English for the last … years – Anglicky mluvím už několik… roků.

I’ve been working in an English speaking environment for the last … years – V anglicky hovořícím prostředí pracuji už… roků

My English is competent for this industry – Úroveň mojí angličtiny je dostačující pro toto odvětvi

… wouldn’t present any difficulties whatsoever – … by nedělalo vůbec žádné problémy

Matúš Pekar 

 

comments powered by Disqus

Nejnovější články

NENÁVIDÍTE SVOJI PRÁCI? TOTO JSOU VAŠE MOŽNOSTI

Zajímala by mě statistika, kolik Čechů je konstantně spokojených ve svém zaměstnání. Kdoví. S určitostí však můžeme tvrdit, že občasnou nechuť, nenávist a odpor ke své práci pociťuje každý, bez ohledu na to, zda pracuje na stavbě, v kanceláří nebo ve vědeckém ústavu. Jak ale řešit situaci, když jsem dlouhodobě nespokojený se vším, co mě konfrontuj… více

PENÍZE A ŠTĚSTÍ: DO JAKÉ MÍRY SPOLU SOUVISÍ?

Kolik peněz stojí štěstí? Odpovědi na tuto otázku se napříč naší malou zemí liší. Někdo je šťastný, když vydělává v průměru alespoň 12.000 – 16.000 Kč / měsíčně, jiný zase, má-li peníze na nájem, aby se nemusel nastěhovat zpět k rodičům. Pozitivní psychologie říká, že štěstí se rodí už v momentě, kdy má člověk pokryty všechny základní potřeby jako … více

Nejčtenější články

ARE YOU READY NA PRACOVNÍ POHOVOR V ANGLIČTINĚ?

  Abyste úspěšně demonstrovali způsobilost pro pracovní pozici, je nutné se předem kvalitně připravit. Žádný strach, nejedná se o nic nezvládnutelného. Existuje pár často kladených anglických otázek, které vám personalista s největší pravděpodobností položí na pracovním pohovoru. Na tyto otázky si připravíte stručné, ale adekvátní odpovědi tak, … více

HLEDÁTE PRÁCI NEBO BRIGÁDU?

Způsobů, jak se v dnešní době dá hledat práce, je hned několik. Když jsem já před několika lety hledala své první zaměstnání, věřte nebo ne, slovo „internet“ bylo v té době něco tak neobvyklého jako sníh v létě… :-) více

BRIGÁDA PŘES INTERNET? VYHNĚTE SE PODVODNÍKŮM!

  I vám už někdy reklamní poutač tahal medové řeči až pod nos? Nabízená práce / brigáda na internetu byla právě ve vašem oboru (jupí!), výška mzdy o něco vyšší než průměrná (paráda!) a navíc můžete pracovat z domova (juchuchu!). Při opětovném čtení reklamy jste však zjistili, že něco není v pořádku. Text možná vzkvétal gramatickými chybami nebo … více

Copyright©2012 for PROPLUSCO by visibility