POTŘEBUJETE PRACOVNÍKY?

Anebo volejte 222 264 849

Dejte nám o sobě vědět
a pošlete nám svůj životopis.

Chcete pracovat?

Více informací o volných
pracovních nabídkách se dozvíte na:

Brigady.info

HLEDÁTE PRÁCI NEBO BRIGÁDU?

Způsobů, jak se v dnešní době dá hledat práce, je hned několik. Když jsem já před několika lety hledala své první zaměstnání, věřte nebo ne, slovo „internet“ bylo v té době něco tak neobvyklého jako sníh v létě… :-)


ÚŘAD PRÁCE

Tehdy jsem byla odkázaná pouze na nabídku úřadu práce a inzerci v novinách. Co si budeme povídat, nabídka na úřadech práce je i po x letech hodně obdobná, tedy slabá až nijaká… Přesto bych ani v dnešní době tuto variantu nezatracovala! Přiznám se, že moc nerozumím názoru – „Pche, já se přeci nepůjdu registrovat na pracák, to je pro mě potupné…“ Nechápu, čím to má být potupné a pro koho…? Poníží Vás snad to, že díky registraci na ÚP za Vás stát platí zdravotní pojištění a tím pádem jste této povinnosti ušetřeni? Mě tedy rozhodně ne. Nebo se mám cítit méněcenná, protože mě zaměstnavatel ze dne na den bezdůvodně vyhodil a já se ocitla bez pravidelného příjmu a pokud splňuji podmínky, mám nárok na podporu? Přijde mi pořád lepší dostávat alespoň nějaký finanční obnos za to, že si hledám práci, když na to mám podle zákona nárok, než nemít ani to. Proč se za toto stydět, vždyť já nic neprovedla! A s tímto vším se dá přece lépe cestovat, volat, no zkrátka hledat to nové zaměstnání… A kdo ví, třeba se na Vás usměje trocha toho štěstí a dostane se Vám i na úřadu práce nabídka, jako se tehdy dostala mě… :-) S registrací na ÚP jsem neváhala tenkrát, neváhala bych ani dnes.


INZERCE V NOVINÁCH

Další zmiňovanou variantou byla novinová inzerce. Ta hrstka z vás, kdo ještě kupujete noviny ráno v tabáku a neholdujete internetové formě, mi určitě dá za pravdu, že inzerce práce v novinách značně ubylo. Dřív měly noviny vyčleněny třeba celý přílohový sešit, kde byl jeden inzerát vedle druhého. Ale dnes? Pracovní nabídky v novinách najdete opravdu sporadicky, místo toho se přemístily na internet. Ovšem než zavrhnete variantu hledat práci v novinách, zvažte prosím několik okolností. Některé z Vás to asi hned nenapadne, ale inzerce v novinách je vždy placená forma – ať už se bavíme o korunách nebo o nějakém barteru – výměnném obchodu. Což znamená jednu věc – firma, která takto inzeruje, má na tuto činnost zkrátka a jednoduše finance, tudíž bude i s největší pravděpodobností solventní, tedy bude mít finance i na Vaši výplatu! Oproti tomu inzerce na internetu, kterou naleznete na pracovních portálech, je inzerce zdarma (podotýkám, není to tak u všech). Z vlastní zkušenosti velmi dobře vím, že jsou v České republice místa, kde lidé dávají stále ještě přednost šustivému papíru a počítač doma třeba ani nemají, takže tam se tištěná inzerce také vyplácí. Závisí to také na tom, jakého uchazeče inzerát hledá. Starší věková kategorie má raději klasické noviny (i když smekám před těmi, kdo již za hranicí důchodového věku zasednou k počítači a učí se ho ovládat). A v závěru – jsou i pracovní pozice, kde je výhodnější inzerovat např. do odborných, specializovaných časopisů apod. Takže pokud spadáte do některé z těchto kategorií, kupte si zítra ráno noviny (ale pozor, před tím se informujte, který den je v novinách práce inzerována) :-)


INZERCE V MÍSTĚ BYDLIŠTĚ

Obdobnou variantou této tištěné inzerce je inzerce vyvěšená v místních inzertních tabulích, na výlohách obchodů apod. Vždyť není super si najít práci blízko bydliště? To je každého sen, nikoho nebaví trávit cestou do práce a z práce čas, který může strávit lepším způsobem. Tak vezměte psa, kočárek nebo partnera a jděte se někam projít. Kolikrát se přesvědčíte, že jste ani netušili, že tam a tam je nějaká firma a hledá zaměstnance. Neznalost nejen neomlouvá, ale také nedává práci :-)


POPTEJTE SE PŘÍBUZNÝCH A ZNÁMÝCH

V často opomíjené variantě, jak sehnat nové zaměstnání nebo brigádu je, že se zkrátka a jednoduše poptáte příbuzných a známých. Ne nadarmo se říká – líná pusa, holé neštěstí. Ano, tato varianta je opět pro ty odvážnější z nás, protože tím pádem odhalíme svou současnou slabinu – jsem bez práce! Nezlobte se, ale zkuste si udělat takový soukromý průzkum a zeptejte se známých i cizích lidí, jestli byli aspoň jednou bez práce. Nevěřím, že byste potkali někoho, kdo by odpověděl, že se mu to ani jednou za život nestalo! To se přeci opravdu může stát každému. A zvlášť v dnešní době, kdy své místo nemá jisté nikdo, od brigádníka po vrcholový management… Hlavní je, nebrat to jako osobní prohru a jít dál! Berte to jako výzvu, nikdy nevíte, co Vás nové zaměstnání naučí, co Vám přinese! ;-) Proto se nestyďte a řekněte všem, které znáte, že pokud by věděli o nějaké práci, ať Vám dají vědět. Ani nevíte, jak jsem si kolikrát při takovémto váhání nadávala, když jsem konečně sebrala odvahu a poptala se a jen jsem uslyšela – škoda, žes to neřekla dřív, zrovna jsme hledali kolegyni… Takže máte-li tu možnost, vezměte do ruky telefon a jděte na to, aspoň budete moct využít situace a pohovoříte s přáteli :-) A abych nezapomněla na výhody tohoto hledání práce – Váš příbuzný či známý (tedy, pokud to s Vámi myslí dobře :-) ) Vám spíš prozradí, co daná pracovní pozice obnáší a co od zaměstnavatele můžete čekat, tuto „realitu“ se z inzerátu nikdy nedočtete… A to nemluvím o tom, že Vás známý může danému zaměstnavateli určitě doporučit jako alespoň jednoho z vhodných kandidátů :-)


INZERCE NA INTERNETU

U většiny populace v produktivním věku je určitě dnes nejoblíbenější variantou hledání práce na internetu, co si budeme povídat. Je třeba si jen najít chvilku klidu a trošku se hledání věnovat. Na pracovních portálech je vždy bohatá nabídka práce jak na plný, tak částečný úvazek-brigády. Snad už všechny portály jsou dnes vypracovány tak, abyste snadno a rychle našli nabídku, kterou potřebujete. Jednoduše zvolíte lokalitu i obor hledané práce, pracovní úvazek, někde je zadávání Vašich požadavků rozšířeno např. i o výši platu, požadavky na jazykové znalosti atd. Prakticky vždycky bez dalších složitých úkonů odpovíte jedním kliknutím na požadovaný inzerát a vložíte svůj životopis. A pak už jen čekáte na reakce. Buďte trpěliví. Ani netušíte, kolik reakcí může být na jeden inzerát. Firmy nebo personální agentury, které zadávají tyto inzeráty, jsou často zavaleny obrovským množstvím reakcí, na které nejsou ani schopni odpovídat. Proto se nezlobte, když Vám každý, komu jste zaslali svůj životopis, neodepíše, že děkují, ale nemají zájem o spolupráci s Vámi.


OSLOVOVÁNÍ KONKRÉTNÍCH ZAMĚSTNAVATELŮ

Trošku časově náročnější, ale určitě účinné je vyhledávání nabídek práce přímo na webových stránkách konkrétních zaměstnavatelů. Věříte více větším společnostem? Máte specifické vzdělání a tudíž i specifický směr zaměstnání? Zaslechli jste nebo jste se dočetli o novém velkém skladu nebo továrně, kteří jistě budou nabírat nové zaměstnance? Ať tak nebo tak, určitě Vás nějaké konkrétní firmy napadnou nebo Vám s nimi pomůže internetový vyhledávač. Většina firem má dnes na svých webových stránkách sekci „Zaměstnání“, „Volná místa“ nebo „Kariéra“, kde se dopátráte, koho příslušná firma právě hledá, případně bývá uveden kontakt na personalistu, kterému můžete i bez vhodné pracovní pozice zaslat svůj životopis pro případ, že by ho mohl zaujmout… Jeden nikdy neví :-)


PERSONÁLNÍ AGENTURY

A poslední variantou jsme my, personální agentury. Vyberte si agenturu, která na Vás bude působit sympaticky a věrohodně a domluvte si pohovor na registraci. Dnes jsou většinou tyto registrace zdarma, ale některé agentury (zvlášť ty specializující se na hledání hlavního pracovního poměru) Vám může nabídnout ještě další služby – placené, jako např. zpracování Vašeho životopisu, profesionální fotka atd. I zde je potřeba určitá dávka trpělivosti. Ne vždy je snadné zrovna pro Vás najít vhodné zaměstnání, a proto není odezva hned. Občasným připomenutím určitě nic nezkazíte, ale věřte mi, že není nic horšího, než kdybyste každý den a třeba i několikrát bombardovali agenturu, jak to, že pro Vás ještě nic nenašla! Věřte mi, že uchazečů o práci je opravdu hodně, databáze jsou přeplněné a nabídky volných míst omezené…


A poslední rada na závěr – je v inzerátu uveden telefon i email? Nebojte se a buďte jiní, zaujměte, upozorněte na sebe! Co tím myslím? Zvedněte telefon, zavolejte do firmy a na místo se přeptejte, případně si rovnou domluvte pohovor. Víte, pro kolik lidí je pohodlnější jen odeslat životopis a čekat? Spoustu!!! Proto se vždy snažte odlišit – v tom pozitivním smyslu… :-)


Tak hodně štěstí, ať už zvolíte kteroukoli variantu. Ideální je vše zkombinovat a pak už na sebe vhodná nová práce určitě nenechá dlouho čekat! :-)

comments powered by Disqus

Nejnovější články

NENÁVIDÍTE SVOJI PRÁCI? TOTO JSOU VAŠE MOŽNOSTI

Zajímala by mě statistika, kolik Čechů je konstantně spokojených ve svém zaměstnání. Kdoví. S určitostí však můžeme tvrdit, že občasnou nechuť, nenávist a odpor ke své práci pociťuje každý, bez ohledu na to, zda pracuje na stavbě, v kanceláří nebo ve vědeckém ústavu. Jak ale řešit situaci, když jsem dlouhodobě nespokojený se vším, co mě konfrontuj… více

PENÍZE A ŠTĚSTÍ: DO JAKÉ MÍRY SPOLU SOUVISÍ?

Kolik peněz stojí štěstí? Odpovědi na tuto otázku se napříč naší malou zemí liší. Někdo je šťastný, když vydělává v průměru alespoň 12.000 – 16.000 Kč / měsíčně, jiný zase, má-li peníze na nájem, aby se nemusel nastěhovat zpět k rodičům. Pozitivní psychologie říká, že štěstí se rodí už v momentě, kdy má člověk pokryty všechny základní potřeby jako … více

Nejčtenější články

ARE YOU READY NA PRACOVNÍ POHOVOR V ANGLIČTINĚ?

  Abyste úspěšně demonstrovali způsobilost pro pracovní pozici, je nutné se předem kvalitně připravit. Žádný strach, nejedná se o nic nezvládnutelného. Existuje pár často kladených anglických otázek, které vám personalista s největší pravděpodobností položí na pracovním pohovoru. Na tyto otázky si připravíte stručné, ale adekvátní odpovědi tak, … více

HLEDÁTE PRÁCI NEBO BRIGÁDU?

Způsobů, jak se v dnešní době dá hledat práce, je hned několik. Když jsem já před několika lety hledala své první zaměstnání, věřte nebo ne, slovo „internet“ bylo v té době něco tak neobvyklého jako sníh v létě… :-) více

BRIGÁDA PŘES INTERNET? VYHNĚTE SE PODVODNÍKŮM!

  I vám už někdy reklamní poutač tahal medové řeči až pod nos? Nabízená práce / brigáda na internetu byla právě ve vašem oboru (jupí!), výška mzdy o něco vyšší než průměrná (paráda!) a navíc můžete pracovat z domova (juchuchu!). Při opětovném čtení reklamy jste však zjistili, že něco není v pořádku. Text možná vzkvétal gramatickými chybami nebo … více

Copyright©2012 for PROPLUSCO by visibility