POTŘEBUJETE PRACOVNÍKY?

Anebo volejte 222 264 849

Dejte nám o sobě vědět
a pošlete nám svůj životopis.

Chcete pracovat?

Více informací o volných
pracovních nabídkách se dozvíte na:

Brigady.info

JEŠTĚ NEJSTE NA LINKEDIN? DĚLÁTE CHYBU!

linkedin

 

Jednou byla jedna země, která všem svým obyvatelům zdarma poskytovala výjimečnou pomoc při hledání zaměstnání. Všichni lidé v ní byly vzájemně provázání, a když někdo potřeboval někoho na práci, jednoduše si ho podle požadovaných parametrů vyhledal a přijal. Dobře, lžu. Nejedná se o pohádkovou krajinu, ale o pracovní sociální síť LinkedIn, která celému světu pomáhá maximalizovat šance na úspěch.

CO JE LINKENDIN?

Je to bezplatná pracovní sociální síť, která uživatelům umožňuje vybudovat profesionální online identitu. Prostřednictvím ní se dá spojovat s lidmi, objevovat pracovní příležitosti a číst nejnovější zprávy o požadovaném oboru.

CO MŮŽE LINKEDIN PRO MĚ UDĚLAT?

Síť LinkedIn vám pomůže:

  • Získat online doporučení pro vaše profesní zaměření.
  • Navázat kontakty s potenciálními zaměstnavateli nebo kolegy v konkrétní společnosti.
  • Vyhledat dostupné volné pracovní pozice umístěné členy na web stránce. Velká výhoda LinkedInu spočívá v tom, že kromě možnosti vyhledávání si konkrétní práci máte k dispozici i nabídky zaměstnání, které nejsou zveřejněny nikde jinde.
  • Zapojit se do různorodých diskusí, které sdílejí stejné zájmy a problémy.
  • Vytvořit online životopis přímo na stránce, který lze použít úplně všude. LinkedIn takovýmto způsobem umožňuje firmami zaměstnavatelům vyhledávat kandidáty, kteří vyhovují jejich kritériím.

JAK SI VYTVOŘÍM PROFIL?

Registrace a používání LinkedInu je zcela zdarma. Stránka obsahuje pár reklam, ale nejsou tak časté a dotěrné. Vše, co na začátek potřebujete, je samozřejmě vytvoření účtu na LinkedInu.

Pokud jste zvládli registraci, na řadu přichází vytvoření vašeho osobního profesionálního profilu. Mějte na paměti, že se jedná o seriózní pracovní sociální síť, a tedy zveřejněné informace se týkají výhradně tohoto tématu. LinkedIn není místem, kde si můžete pověsit fotky vašich roztomilých kočiček nebo důkazy o tom, jak moc jste se rozjeli na sobotní párty.

Kromě informací zahrnutých ve vašem CV se ve svém profilu můžete hlouběji charakterizovat, přidat kontaktní údaje, link na vaši stránku nebo blog, váš účet na Twitteru atd.

MÁM VYTVOŘENÝ PROFIL. JAK MI TO NAJDE PRÁCI?

Jakmile je váš profil hotový, můžete ho publikovat a začít si hledat "connections". "Connections", v překladu spojení / konexe, jsou osoby na LinkedIn, které znáte nebo byste chtěli poznat. V podstatě jde o to, abyste si našli co nejvíce "connections" v oblasti, o kterou máte zájem.

Tito "connections" vám mohou poskytnout informace o dalších profesích, o které byste mohli mít zájem. Také se přes ně lze dostat k požadovaným doporučením konkrétní pracovní pozice. Pamatujte, čím více pracovních doporučení máte, tím jste blíže k vašemu vysněnému zaměstnání.

TAJNÁ VÝHODA LINKEDIN!

Pokud jste plnohodnotným členem sítě LinkedIn, váš profil se zobrazí jako první stránka na Googlu, když někdo zadá vaše jméno (tedy, pokud nemáte rozjetou nějakou jinou úspěšnou stránku). Zaměstnavatelé si vás nyní mohou snadno najít a "rozkliknout". S účtem na LinkedInu máte pod kontrolou první dojem a každý ví, jaký směrodatný může být první dojem pro personalisty.

Matúš Pekar

 

comments powered by Disqus

Nejnovější články

NENÁVIDÍTE SVOJI PRÁCI? TOTO JSOU VAŠE MOŽNOSTI

Zajímala by mě statistika, kolik Čechů je konstantně spokojených ve svém zaměstnání. Kdoví. S určitostí však můžeme tvrdit, že občasnou nechuť, nenávist a odpor ke své práci pociťuje každý, bez ohledu na to, zda pracuje na stavbě, v kanceláří nebo ve vědeckém ústavu. Jak ale řešit situaci, když jsem dlouhodobě nespokojený se vším, co mě konfrontuj… více

PENÍZE A ŠTĚSTÍ: DO JAKÉ MÍRY SPOLU SOUVISÍ?

Kolik peněz stojí štěstí? Odpovědi na tuto otázku se napříč naší malou zemí liší. Někdo je šťastný, když vydělává v průměru alespoň 12.000 – 16.000 Kč / měsíčně, jiný zase, má-li peníze na nájem, aby se nemusel nastěhovat zpět k rodičům. Pozitivní psychologie říká, že štěstí se rodí už v momentě, kdy má člověk pokryty všechny základní potřeby jako … více

Nejčtenější články

ARE YOU READY NA PRACOVNÍ POHOVOR V ANGLIČTINĚ?

  Abyste úspěšně demonstrovali způsobilost pro pracovní pozici, je nutné se předem kvalitně připravit. Žádný strach, nejedná se o nic nezvládnutelného. Existuje pár často kladených anglických otázek, které vám personalista s největší pravděpodobností položí na pracovním pohovoru. Na tyto otázky si připravíte stručné, ale adekvátní odpovědi tak, … více

HLEDÁTE PRÁCI NEBO BRIGÁDU?

Způsobů, jak se v dnešní době dá hledat práce, je hned několik. Když jsem já před několika lety hledala své první zaměstnání, věřte nebo ne, slovo „internet“ bylo v té době něco tak neobvyklého jako sníh v létě… :-) více

BRIGÁDA PŘES INTERNET? VYHNĚTE SE PODVODNÍKŮM!

  I vám už někdy reklamní poutač tahal medové řeči až pod nos? Nabízená práce / brigáda na internetu byla právě ve vašem oboru (jupí!), výška mzdy o něco vyšší než průměrná (paráda!) a navíc můžete pracovat z domova (juchuchu!). Při opětovném čtení reklamy jste však zjistili, že něco není v pořádku. Text možná vzkvétal gramatickými chybami nebo … více

Copyright©2012 for PROPLUSCO by visibility