POTŘEBUJETE PRACOVNÍKY?

Anebo volejte 222 264 849

Dejte nám o sobě vědět
a pošlete nám svůj životopis.

Chcete pracovat?

Více informací o volných
pracovních nabídkách se dozvíte na:

Brigady.info

NENÁVIDÍTE SVOJI PRÁCI? TOTO JSOU VAŠE MOŽNOSTI

Zajímala by mě statistika, kolik Čechů je konstantně spokojených ve svém zaměstnání. Kdoví. S určitostí však můžeme tvrdit, že občasnou nechuť, nenávist a odpor ke své práci pociťuje každý, bez ohledu na to, zda pracuje na stavbě, v kanceláří nebo ve vědeckém ústavu.

Jak ale řešit situaci, když jsem dlouhodobě nespokojený se vším, co mě konfrontuje na pracovišti? Cítím, že jsem jediný, komu to opravdu nejde, zatímco ostatním kolegům jde práce od ruky a nadevše milují své zaměstnání. Blbost. Každý z nás pracoval alespoň na nějakém místě, které nenáviděl. Pokud někdo tvrdí, že vždy miloval svou práci, jde o člověka, který během hledání zaměstnání nebyl ochoten riskovat a spokojil se s místem, které původně možná ani nechtěl. K vysněné kariéře se člověk překousne jen přes práce, které nenávidí.

 

JAKÉ JSOU MOJE MOŽNOSTI, KDYŽ NENÁVIDÍM SVOU PRÁCI?

Identifikujte zkušenou osobu, která bude vašim mentorem

Nenávist k práci podpírají většinou tři hlavní pilíře: nedostatečná motivace, příliš vysoké cíle, žádná kontrola nad výsledkem. Vašim cílem by tedy mělo být vytvoření stabilní motivace s realizovatelnými kroky. Na něco takového však budete potřebovat pomoc a to nejlepší od osoby, která disponuje firemním know-how ve všech oblastech.

V těch nejhorších podnicích bývá jen málo ambiciózních lidí, kteří by měli zájem o kariérní růst v takovém podniku. O to bude vaše hledání jednodušší, protože ti nejzkušenější opravdu vyčnívají z davu.

Přistupujte k němu jako k mentorovi, jehož obdivujete. Dávejte mu najevo, že se zajímáte o jeho působení ve firmě a brzy získáte po jeho boku chuť, motivaci a smysl pracovat na místě, které jste původně nenáviděli.

 

Nefungující části podniku- Nedívejte se, jednejte!

Možná nenávidíte danou společnosti, protože žádná z jejích částí není dobře řízena. Buďte právě vy iniciátorem špatného fungování, zaútočte na problém, kterému se všichni vyhýbají. I když se vám podaří zrealizovat jen malinkou část projektu, už to je vítězství, které posune společnost a zejména vás vpřed.

 

Nadešel čas přepsat váš životopis

Neschopnost některých podniků je prostě neovlivnitelná skutečnost, se kterou vy a ani vedení nedokáže pohnout. Jako zaměstnanec hrozného podniku tedy nemáte ani žádnou odpovědnost a bez odpovědnosti máte pravděpodobně dostatek volného času. Využijte ho na hledání vhodnější společnosti- postupujte však systematicky!

Najděte si nabídku pracovní pozice, která nejvíce vyhovuje vašim představám. Následně si prostudujte všechny požadavky a předpoklady, které daná firma vyžaduje od zaměstnance, a zeptejte se sám sebe: "Jak mohu všechny tyto požadavky splnit a pravdivě si je umístit do životopisu?". Každý další den obětujte na získání té či oné znalosti, abyste pomalu, ale jistě kráčeli za svou vysněnou kariérou.

comments powered by Disqus

Nejnovější články

NENÁVIDÍTE SVOJI PRÁCI? TOTO JSOU VAŠE MOŽNOSTI

Zajímala by mě statistika, kolik Čechů je konstantně spokojených ve svém zaměstnání. Kdoví. S určitostí však můžeme tvrdit, že občasnou nechuť, nenávist a odpor ke své práci pociťuje každý, bez ohledu na to, zda pracuje na stavbě, v kanceláří nebo ve vědeckém ústavu. Jak ale řešit situaci, když jsem dlouhodobě nespokojený se vším, co mě konfrontuj… více

PENÍZE A ŠTĚSTÍ: DO JAKÉ MÍRY SPOLU SOUVISÍ?

Kolik peněz stojí štěstí? Odpovědi na tuto otázku se napříč naší malou zemí liší. Někdo je šťastný, když vydělává v průměru alespoň 12.000 – 16.000 Kč / měsíčně, jiný zase, má-li peníze na nájem, aby se nemusel nastěhovat zpět k rodičům. Pozitivní psychologie říká, že štěstí se rodí už v momentě, kdy má člověk pokryty všechny základní potřeby jako … více

Nejčtenější články

ARE YOU READY NA PRACOVNÍ POHOVOR V ANGLIČTINĚ?

  Abyste úspěšně demonstrovali způsobilost pro pracovní pozici, je nutné se předem kvalitně připravit. Žádný strach, nejedná se o nic nezvládnutelného. Existuje pár často kladených anglických otázek, které vám personalista s největší pravděpodobností položí na pracovním pohovoru. Na tyto otázky si připravíte stručné, ale adekvátní odpovědi tak, … více

HLEDÁTE PRÁCI NEBO BRIGÁDU?

Způsobů, jak se v dnešní době dá hledat práce, je hned několik. Když jsem já před několika lety hledala své první zaměstnání, věřte nebo ne, slovo „internet“ bylo v té době něco tak neobvyklého jako sníh v létě… :-) více

BRIGÁDA PŘES INTERNET? VYHNĚTE SE PODVODNÍKŮM!

  I vám už někdy reklamní poutač tahal medové řeči až pod nos? Nabízená práce / brigáda na internetu byla právě ve vašem oboru (jupí!), výška mzdy o něco vyšší než průměrná (paráda!) a navíc můžete pracovat z domova (juchuchu!). Při opětovném čtení reklamy jste však zjistili, že něco není v pořádku. Text možná vzkvétal gramatickými chybami nebo … více

Copyright©2012 for PROPLUSCO by visibility