POTŘEBUJETE PRACOVNÍKY?

Anebo volejte 222 264 849

Dejte nám o sobě vědět
a pošlete nám svůj životopis.

Chcete pracovat?

Více informací o volných
pracovních nabídkách se dozvíte na:

Brigady.info

PRÁCE NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ A VÝCHOVA DĚTÍ. DÁ SE TO SKLOUBIT?

materská

 

Všechny maminky na mateřské dovolené tvrdě pracují, i když jejich snaha možná není adekvátně ohodnocena tučnou výplatní páskou. Přitom výchova dítěte je ta nejtěžší a zároveň nejvděčnější práce. Pokud čtete tento článek, zřejmě máte vedle výchovy dětí čas i chuť si přivydělat prací z domu. Ne vždy je však jednoduché se rozhodnout, do čeho se pustit. V následujících řádcích si proto přiblížíme několik výdělečných činností, které lze provádět z pohodlí domova, a také si odpovíme na pár důležitých otázek týkajících se práce vedle mateřské dovolené.

Můžou maminky pracovat a zároveň pobírat mateřskou?

V případě, že pobíráte mateřskou a uzavřete pracovní poměr u zaměstnavatele, příjem vyplývající z této smlouvy / dohody vás nepřipraví o mateřskou. To platí i v případě, kdybyste poměr uzavřeli s původním zaměstnavatelem nebo třeba na jinou pracovní pozici nebo na dobu určitou, popřípadě kdybyste uzavřeli s novým nebo původním zaměstnavatelem dohodu o pracích konaných mimo pracovní poměr.

Co se týká rodičovského příspěvku: Maminky mohou pobírat rodičovský příspěvek a zároveň pracovat. Nezáleží přitom na formě výkonu výdělečné činnosti (živnost, dohoda, pracovní poměr), ani na typu úvazku (plný, částečný, poloviční). Oprávněná osoba může být v pracovním poměru (hlavním / vedlejším), může být zaměstnána na dohodu o práci konané mimo pracovní poměr (dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti), může podnikat. Může vykonávat jakoukoliv výdělečnou činnost a nepřijde o rodičovský příspěvek. Výše příjmu z výdělečné činnosti přitom není nijak omezena.

Jaké práce mohou maminky vykonávat po dobu mateřské?

Samozřejmě, možností je mnohem více, proto jsme pro vás vybrali seznam těch nejčastějších.

Psaní - od blogů, přes copywriting až po PR články- v podstatě všechny obsahy stránek musel někdo někdy napsat. Stále vznikající weby tak vytvářejí nové pracovní příležitosti pro všechny, kteří vědí jak používat pero a mají chuť si slušně přivydělat z domu. Máte před sebou nekonečné moře možností psaní nejrůznějších blogů (soukromých nebo veřejných), článků pro různé organizace, společnosti a firmy.

Korektorka- Diplomových, bakalářských, disertačních či seminárních prací. Je třeba výborně ovládat českou gramatiku. Jedná se hlavně o formální úpravu práce - úprava písma, řádkování, odstavce, odsazení, odrážky, číslování, vložené obrázky, okraje, nadpisy, podnadpisy atd.

Překládaní- Zúročte znalost cizího jazyka buď jako pomocník na telefonní lince pro zahraniční zákazníky, nebo překladem článků / knih z / do cizího jazyka.Přepisování- Ideální práce na doma. Maminky, můžete přepisovat audio dokumenty pro nejrůznější oblasti, např. zdravé výživy, práva, či zábavy. Pokud ovládáte i cizí jazyk, otevírá se vám ještě více možností v této práci.

Online učitelka- Online learning je v poslední době vysoce rostoucí požadavkem na internetovém trhu. Pracujete z domova a přes komunikační kanály poskytujete doučování dětem, mladým, studentům nebo dospělým.

Kancelář z domu- Množství společností potřebuje zaměstnance, kteří by zvedali telefony a komunikovali se zákazníky. Při hledání vhodného místa přes internet si však dejte pozor, abyste nenaletěli častým podvodům, které jsou spojeny s tímto typem pracovní pozice.

Koordinátorka- Tento typ práce z domova mohou maminky najít v každém odvětví. Koordinátorky najdou uplatnění na lokálních akcích, na organizaci různorodých oslav, svátků, aktivit atd.

Prodej vlastních výrobků- Skvělá příležitost přetavit své hobby na výdělečnou činnost. Pokud jste kreativní a máte obchodního ducha, směle do toho. Na prezentaci vašich produktů výborně slouží sociální sítě nebo blogy.

Hlídání dětí - Máte bohaté zkušenosti s výchovou dítěte- tak proč to nevyužít? Budete zřejmě potřebovat platný řidičský průkaz, abyste děti mohli odvést / přivést ze školy nebo na sportovní trénink. Pravděpodobně bude v náplni práce také vaření (lehké snídaně), či lehké úkoly kolem domu. Čili nic, co byste hravě nezvládli vedle výchově vašeho děťátka.

Domácí manikúra / pedikúra- Sežeňte si akreditovaný rekvalifikační kurz manikúry a pedikúry a můžete se pustit do zajímavé a kreativní práce z domova. Ze začátku budete potřebovat nějaký pokoj, kosmetické produkty a další výdaje, které musíte brát v úvahu. Pracovní doba si určíte sama, přičemž se můžete vždy dohodnout se svými zákazníky.

Hodnocení webových vyhledávačů- Pokud se považujete za technicky zdatnou a práce s počítačem vám nedělá problém, zkuste z domu hodnotit webové vyhledávače. Pracovní pozice zahrnuje prohrabávání se internetovými stránkami a zasílání zpětné vazby na zlepšení výsledků vyhledávání.

 Matúš Pekar

 

 

comments powered by Disqus

Nejnovější články

NENÁVIDÍTE SVOJI PRÁCI? TOTO JSOU VAŠE MOŽNOSTI

Zajímala by mě statistika, kolik Čechů je konstantně spokojených ve svém zaměstnání. Kdoví. S určitostí však můžeme tvrdit, že občasnou nechuť, nenávist a odpor ke své práci pociťuje každý, bez ohledu na to, zda pracuje na stavbě, v kanceláří nebo ve vědeckém ústavu. Jak ale řešit situaci, když jsem dlouhodobě nespokojený se vším, co mě konfrontuj… více

PENÍZE A ŠTĚSTÍ: DO JAKÉ MÍRY SPOLU SOUVISÍ?

Kolik peněz stojí štěstí? Odpovědi na tuto otázku se napříč naší malou zemí liší. Někdo je šťastný, když vydělává v průměru alespoň 12.000 – 16.000 Kč / měsíčně, jiný zase, má-li peníze na nájem, aby se nemusel nastěhovat zpět k rodičům. Pozitivní psychologie říká, že štěstí se rodí už v momentě, kdy má člověk pokryty všechny základní potřeby jako … více

Nejčtenější články

ARE YOU READY NA PRACOVNÍ POHOVOR V ANGLIČTINĚ?

  Abyste úspěšně demonstrovali způsobilost pro pracovní pozici, je nutné se předem kvalitně připravit. Žádný strach, nejedná se o nic nezvládnutelného. Existuje pár často kladených anglických otázek, které vám personalista s největší pravděpodobností položí na pracovním pohovoru. Na tyto otázky si připravíte stručné, ale adekvátní odpovědi tak, … více

HLEDÁTE PRÁCI NEBO BRIGÁDU?

Způsobů, jak se v dnešní době dá hledat práce, je hned několik. Když jsem já před několika lety hledala své první zaměstnání, věřte nebo ne, slovo „internet“ bylo v té době něco tak neobvyklého jako sníh v létě… :-) více

BRIGÁDA PŘES INTERNET? VYHNĚTE SE PODVODNÍKŮM!

  I vám už někdy reklamní poutač tahal medové řeči až pod nos? Nabízená práce / brigáda na internetu byla právě ve vašem oboru (jupí!), výška mzdy o něco vyšší než průměrná (paráda!) a navíc můžete pracovat z domova (juchuchu!). Při opětovném čtení reklamy jste však zjistili, že něco není v pořádku. Text možná vzkvétal gramatickými chybami nebo … více

Copyright©2012 for PROPLUSCO by visibility