POTŘEBUJETE PRACOVNÍKY?

Anebo volejte 222 264 849

Dejte nám o sobě vědět
a pošlete nám svůj životopis.

Chcete pracovat?

Více informací o volných
pracovních nabídkách se dozvíte na:

Brigady.info

ZAČAROVANÝ KRUH NEZAMĚSTNANOSTI: JAK Z NĚJ VEN?

nezamestnanost

 

Ani vám se nedaří vyprostit z frustrujícího kruhu nezaměstnanosti? Celé měsíce či roky vás nezvou na pohovor nebo se vám ani neozvou na váš požadavek? Pokud ano, je nejvyšší čas změnit váš přístup k hledání zaměstnání.

Neexistuje konkrétně načasovaný budík, který vám zazvoní po pár měsících, aby vám oznámil, že máte začít dělat věci jinak. Obecně platí pravidlo, že pokud rozešlete desítky životopisů na všechny strany a nedostanete žádnou odpověď, děláte něco špatně. Přečtěte si těchto pár doporučení, které vás vytrhnou ze začarovaného kruhu nezaměstnanosti.

Všechno je o postoji

Vím, že hledání bez výsledku je nanejvýš frustrující. Říkám, ne jen z vlastní zkušenosti, ale i zkušeností mnoha mých známých, kteří celá léta nemohli sehnat ani brigádu. Čím déle byli bez práce, tím více se stávali nejistými, sžírala je deprese a ničil stres. Je však nutné si uvědomit, že takové pocity jednoznačně ovlivňují vaše šance na úspěch. Správný postoj k této nelehké životní etapě je klíčový, protože z negativní propasti vás bude vaše okolí táhnout jen s velkou námahou.

Při pokročilé úzkosti, stresu nebo už i depresi vyhledejte raději kompetentní osobu. Pokud nemáte možnost nikoho kontaktovat, zkuste se uklidnit, dýchejte zhluboka. Výbornou metodou jsou i pravidelné meditace.

Neseďte na zadku

Je vědecky dokázáno, že cvičení výrazně přispívá k duševní pohodě a redukuje stres. Návštěva posilovny nebo obyčejné procházky dodají vašemu dni strukturu, která efektně zaplní váš čas místo práce. Pravidelné cviky vás naučí sebekázni, zvyknete si překonávat sám sebe, co se vám jistě bude hodit ve vašem zaměstnání.

Nezabíjejte čas čtením statusů na facebooku

Sociální sítě jsou výborným nástrojem pro hledání potenciálních zaměstnávání, ale přehnaná pozornost věnována Facebooku, Twitteru či ostatním podobným časožroutům vám zajistí jedině neproduktivně využitý den. Možná se vaše hledání práce zúžilo jen na svět internetu, proto byste měli vážně pouvažovat nad oprášením svých komunikačních dovedností a sednout si s někým například na kávu.

Položte si ty správné otázky

Snaží se při hledání práce vydat ze sebe to nejlepší? Vyplňujete svůj čas opravdu efektivně? Jste aktivní ve svém osobním i profesním životě? Máte podchyceny všechny web stránky a sociální sítě z oblasti pracovního trhu? Pokud jste splnili všechny tyto věci a stále se vám nedaří najít práci, pravděpodobně potřebujete změnit objekt vašeho zájmu. Přeorientujte se na jinou pracovní pozici, vyzkoušejte pracovat i za nižší finanční ohodnocení.

Nezáleží na tom, kolik jste si už vydělali, ale co jste dokázali

Životopis by měl zachytit seznam věcí, které jste dokázali a ne věcí, za které jste byli placený. S takovým smýšlením je nemožné, aby z vašeho životopisu svítily nějaké mezery. Baví vás psaní? Pište ve volném čase, dokud z vás nebude redaktor nebo spisovatel. Děláte programátora? Vytvořte si doma nějaký vlastní nenáročný program, se kterým se efektivně pobavíte.

Nestyďte se přiznat, že jste nezaměstnaný

No tak jste už delší dobu nezaměstnaný. A co? Takových už bylo, je a bude. Pokud vás skloňování slova "nezaměstnanost" irituje, přestaňte jej používat. Pokud se vás někdo zeptá, co děláte, neříkejte, že nic. Protože to není pravda. Děláte spoustu věcí, jen vám nikdo za ně neplatí. Mluvte o projektech, na kterých pracujete a co všechno jste se za poslední dobu naučili dělat. Teprve pak vzpomeňte, že hledáte takovou podobnou placenou pracovní pozici.

Potřebujete rychle peníze? Vyzkoušejte jednodenní brigády.

Nedaří se Vám při hledání práce? Hlavně nevěšte hlavu.

Brigáda přes internet? Vyhněte se podvodníkům.

Matúš Pekar 

 

comments powered by Disqus

Nejnovější články

NENÁVIDÍTE SVOJI PRÁCI? TOTO JSOU VAŠE MOŽNOSTI

Zajímala by mě statistika, kolik Čechů je konstantně spokojených ve svém zaměstnání. Kdoví. S určitostí však můžeme tvrdit, že občasnou nechuť, nenávist a odpor ke své práci pociťuje každý, bez ohledu na to, zda pracuje na stavbě, v kanceláří nebo ve vědeckém ústavu. Jak ale řešit situaci, když jsem dlouhodobě nespokojený se vším, co mě konfrontuj… více

PENÍZE A ŠTĚSTÍ: DO JAKÉ MÍRY SPOLU SOUVISÍ?

Kolik peněz stojí štěstí? Odpovědi na tuto otázku se napříč naší malou zemí liší. Někdo je šťastný, když vydělává v průměru alespoň 12.000 – 16.000 Kč / měsíčně, jiný zase, má-li peníze na nájem, aby se nemusel nastěhovat zpět k rodičům. Pozitivní psychologie říká, že štěstí se rodí už v momentě, kdy má člověk pokryty všechny základní potřeby jako … více

Nejčtenější články

ARE YOU READY NA PRACOVNÍ POHOVOR V ANGLIČTINĚ?

  Abyste úspěšně demonstrovali způsobilost pro pracovní pozici, je nutné se předem kvalitně připravit. Žádný strach, nejedná se o nic nezvládnutelného. Existuje pár často kladených anglických otázek, které vám personalista s největší pravděpodobností položí na pracovním pohovoru. Na tyto otázky si připravíte stručné, ale adekvátní odpovědi tak, … více

HLEDÁTE PRÁCI NEBO BRIGÁDU?

Způsobů, jak se v dnešní době dá hledat práce, je hned několik. Když jsem já před několika lety hledala své první zaměstnání, věřte nebo ne, slovo „internet“ bylo v té době něco tak neobvyklého jako sníh v létě… :-) více

BRIGÁDA PŘES INTERNET? VYHNĚTE SE PODVODNÍKŮM!

  I vám už někdy reklamní poutač tahal medové řeči až pod nos? Nabízená práce / brigáda na internetu byla právě ve vašem oboru (jupí!), výška mzdy o něco vyšší než průměrná (paráda!) a navíc můžete pracovat z domova (juchuchu!). Při opětovném čtení reklamy jste však zjistili, že něco není v pořádku. Text možná vzkvétal gramatickými chybami nebo … více

Copyright©2012 for PROPLUSCO by visibility