Cookies nám umožňují poskytovat lepší služby. Používáním/Zobrazením stránky vyjadřujete souhlas s používáním a uchováváním cookies. Víc
Víc informací Ok
Firemní dotazník
Hledáte zaměstnance pro svoji firmu?
Pomůžeme Vám.
Vyplňte dátum
Vyplňte miesto
Vyplňte počet ľudí
Vyplňte telefónne číslo
Vyplňte email
Overte identitu
Vyhledat článek
Obrázok článku

NEMÁM ŽÁDNÉ ZKUŠENOSTI. JAK SI NAJDU PRÁCI?

27.02.2018
od Tím Proplusco

V posledních letech je to zcela běžný scénář: student ještě s teplým diplomem hledá zaměstnavatele, který by ho přijal s nulovými zkušenostmi. Nebo se prostě objevila chuť na změnu pracovní oblasti. Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, existují určité strategie a prostředky, které vám výrazně usnadní cestu ke stabilní pracovní pozici.

Stavějte na tom, co vás zajímá

Znalosti jsou síla. Přetransformujte svůj mozek na houbu, která saje všechny informace a důležité zprávy o oblasti / pracovní pozici, která vás zajímá. Míra entuziasmu při rozšiřování znalostí vypovídá i o tom, proč právě vy budete vhodný kandidát pro danou práci.

Zjistěte, co potřebujete vědět

Vytvořte si seznam věcí, které potřebujete k dosažení vaší požadované práce. K němu si vytvořte seznam všeho, co ovládáte: technické znalosti, komunikace, schopnost efektivně řešit problémy a řídit. Je nezbytné své zkušenosti demonstrovat na konkrétních příkladech, aby se nejednalo jen o nic neříkající fráze. Například, pokud jste na škole byli součástí nějaké kampaně, dobrovolnické akce nebo prostě něčeho, co stojí za řeč, vzpomeňte to v životopise. Takto demonstrované zkušenosti vás určitě zatraktivní před personalistou.

Nezdráhejte se pracovat zadarmo

Zapojujte se do dobrovolnických akcí ať už v konkrétní firmě, o kterou máte zájem nebo obecně. Absolvujte stáže, kurzy, či jiné školení na co nejvíce místech, vytvoříte si tak první pracovní vazby a jednou nohou už jste v novém zaměstnání. Jakmile se dostanete dovnitř, buďte odhodlaný nést odpovědnost, ukažte, že všechny vaše dovednosti zmíněné v životopise a v motivačním dopise jsou opravdu pravdivé.

Internet je váš největší kamarád

Vyhledejte si všechny stránky, které mají něco společného s hledáním nebo nabízením práce. Komunikujte s lidmi přes LinkedIn, Facebook nebo Twitter. Nepodceňujte sociální sítě, protože ty pro vás představují nekonečné moře příležitostí a zejména vztahů, ze kterých můžete určitým způsobem profitovat. Ptejte se na placené ale i neplacené možnosti interakce s firmami, ve kterých byste nabyli zkušenosti.

Žádejte osobní pohovor

Ukažte zaměstnavateli, že to myslíte vážně. Využijte šanci a přesvědčte ho o tom do očí, proč by vám měl dát šanci. Na osobním pohovoru mu můžete říct své důvody pro přijetí a demonstrovat je na konkrétních příkladech. Nepochybujte o svých schopnostech a buďte přesvědčen o vaší vhodnosti pro danou pracovní pozici. Každý personalista ocení váš entuziasmus a vy máte tím pádem polovinu boje za sebou.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílet přes:
Zanechat zprávu
Momentálně jsme off-line, zanechte nám zprávu
Odeslat